Barış Yarkadaş'a tokat gibi sözler: Gerikafalı hemen özür dilesin

CHP'li  Barış  Yarkadaş'ın başörtülülere yönelik skandal sözlerinin ardından AK Partili kadın milletvekilleri çok sert tepki gösterdi.

haber7
0

Serkan Üstüner - Haber7.com 

CHP li  Barış   Yarkadaş  ın başörtülülere yönelik "Bunlar hakim olamaz , olmamalı" sözleri büyük bir infiale neden oldu. Birçok kesimden bu ifadelere tepki geldi.  Yarkadaş  ın bu çağdışı söylemlerini AK Parti Grup Başkanvekili Av.  Özlem Zengin  e , Konya milletvekili Leyla Şahin Usta ya ve İstanbul milletvekili Ravza Kavakçı Kan a sorduk. 

AK PARTİ GRUP BAŞKANVEKİLİ ÖZLEM ZENGİN

Böyle bir şeyler duyunca iç daralması yaşıyorum. Tam diyorsunuz ki her şey bitti. İnsanlar sizi anladı. Bir bakıyorsunuz en başa gelmişsiniz. Senelerce başörtüsü yüzünden kadınlara zulüm edenler içlerinde siyasi partiler de var.

"HİÇBİR ZAMAN ÖZÜR DİLEMEDİLER"

Bunun en başında CHP geliyor. Bu yaklaşım içerisinde olanlar , bu yasaklar ortadan kalkınca hiç helalleşmediler. Hiç gerçek manada özür dilemediler. Bir donma hali oldu sanki. Durdu öylece zaman. Daha dün genel kurulda oldu. ‘Evet haklıydınız’ sözlerini kullanmakla beraber alttan alta en ufak bir boşluk bulduklarında bu tezi yeniden canlandıracak bir ruh haline bürünüyorlar. Bazen sıradan bir vatandaşın metroda yaptığı , bazen kamuoyunun tanıdığı bir kişi. Günün sonunda rahatsız edici olan bu zihniyetin kaybolmaması. AK Parti ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
7 + 4 =