Beyoğlu ve Zeytinburnu'nda konut fiyatları arttı

İmar barışı başladığından beri aradan geçen bir yıllık sürede  konut   fiyatları  en çok yüzde 12 ,77 ile Beyoğlu'nda artarken , onu bu alanda yüzde 7 ,75 ile  Zeytinburnu  takip etti.

haber7
0

Çevre ve Şehircilik Bakanlığınca , vatandaşın devletle ihtilaflı durumunun ortadan kaldırılması , imara aykırı , ruhsatsız veya ruhsat eklerine aykırı yapıların kayıt altına alınması yoluyla bu yapılara yasallık kazandırılması hedeflenen "imar barışı" düzenlemesi sona erdi.

Vatandaşların e-devlet üzerinden 8 Haziran 2018 ila 15 Haziran tarihleri arasında başvurularını yaptığı düzenleme kapsamında , başvuru süresi bir yıl bir hafta sürdü. İmar barışına 10 milyon 250 bin vatandaş başvurdu.

Coldwell Banker , birden fazla gayrimenkul veri platformu ile gerçekleştirdiği araştırma sonrası , "İmar Barışı Döneminde İstanbul da  konut  Fiyatı En Çok Artan İlçeler" başlıklı rapor hazırladı.

Rapora göre , imar barışının başladığı günden bu yana geçen bir yılı aşkın sürede İstanbul da ilçeler bazında  konut   fiyatları  ortalama yüzde 7 ,45 gerilerken , en fazla yükseliş yüzde 12 ,77 ile  Beyoğlu  nda görüldü.

Beyoğlu nu bu alanda yüzde 7 ,75 ile  Zeytinburnu  , yüzde 7 ,43 ile Adalar , yüzde 5 ,98 ile Sarıyer , yüzde 5 ,81 ile Çatalca , yüzde 5 ,29 ile Başakşehir , yüzde 5 ,50 ile Eyüp izledi.

Bahçelievler de artış oranı yüzde 4 ,66 olurken , söz konusu sürede ortalama artış oranı Esenler de yüzde 3 , Bağcılar da yüzde 2 ,81 , Arnavutköy de yüzde 1 ,09 , Üsküdar da yüzde 0 ,44 , Büyükçekmece ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
4 + 2 =