Şehit yakınlarını işten çıkarıp akrabalarını belediyeye doldurdu

Mardin’de Büyükşehir  Belediye  başkanlığına seçildikten sonra çok sayıda şehit ve gazi yakınını  işten  çıkaran HDP’li Ahmet Türk , “Türk” soyadlı 6 yakınını belediyede işe ald

haber7
0

31 Mart yerel seçimlerinde Mardin Büyükşehir  Belediye  Başkanlığına seçilen HDP’li Türk’ün görevi devralır almaz ilk icraatı şehit yakınını  işten  çıkarmak oldu.

Mardin Büyükşehir belediyesi , seçimden bu yana aralarında şehit ve gazi yakınları , yetim annelerinin de olduğu 318 kişi  işten  çıkardı.  HDP  li Ahmet Türk daha sonra terör suçundan birçok kez gözaltına alınan HDP’nin eski Diyarbakır İl Eşbaşkanı Cebbar Leygara’yı  Mardin  Kent A.Ş’ ye genel müdür olarak atadı.Leygara , Türk tarafından taşeron işçi alımı , araç kiralama ,  belediyeye  ait cafe çay bahçelerinin işletilmesi , çeşitli kalemlerde alımların yapıldığı ve 2 bine yakın personelin çalıştığı belediyenin şirketi  Mardin  Kent A.Ş de genel müdür olarak görevlendirildi.

Şehit ve gazi yakınlarının işine son veren  Ahmet Türk  , 6’sı kendi soy ismini taşıyan 18 kişiyi işe başlattı. Türk’ün kendi  akrabalarını  işe alması kentte tepkiyle karşılandı. Ahmet Türk’ün terör örgütüne yakın kişileri  Belediye  almak için özel ekip kurduğu da belirtiliyor.

Türk’ün Hak-İş ve Memursen üyesi 500’de.

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
8 + 2 =