İş dünyası imar barışında taksit istiyor

İmar Barışı’ndan başvuru süresi tamamlandı ve ödemeler için de son gün 30 Haziran olarak belirlendi. Ancak ödemelerin yüksek olması gerekçe gösterilerek iş  dünyası  temsilcileri ödemeler

haber7
0

İlk talep önceki gün İstanbul Sanayi Odası Başkanı Erdal Bahçıvan’dan geldi.

İSO Meclisi Haziran ayı olağan toplantısında Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’u ağırlayan Bahçıvan , önce İstanbul’da biri Avrupa bir diğeri Anadolu yakasında olmak üzere 2 OSB talebinde bulundu ve uzun süre kiralamaya uygun fabrika talep etti.

Talepleri dinleyen Bakan Kurum , “Sanayicinin yanındayız , gerekli adımlar atılacak” dedi. Bahçıvan , her ne kadar  imar  barışı için başvuru süresi dolmuş olsa da kısa süreli bir uzatma ve taksitlendirme kolaylığı ile söz konusu imkandan daha fazla sanayicinin yararlanabileceğini de belirtti.

24 AY TAKSİT FAYDA SAĞLAR

İstanbul Ticaret Odası (İTO) Başkanı Şekib Avdagiç de İmar Barışı’nda 30 Haziran’da sona erecek Yapı Kayıt Belgesi Bedeli ödemeleri için , özellikle ticari binalarda 24 aya kadar  taksit  imkanı sunulmasının firmalara önemli bir finansman desteği olacağını söyledi.

İmar Barışı sürecinin kangren olan birçok problemi çözecek bir adım olduğuna dikkati çeken Avdagiç , şunları söyledi:

“Üretim tesisleri , hastaneler ve eğitim binaları gibi ticari binalarda , hem arsaların kıymetli olması hem de inşaat metrekare birim maliyeti sebebiyle Yapı Kayıt Belgesi bedelleri yüksek meblağları bulabiliyor. Yapı ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
9 + 3 =