Putin dünyaya duyurdu! İşte 'yenilmez silahlar'

Rusya Devlet Başkanı Vladimir  Putin  , Rusya'nın "yenilmez" olarak adlandırılan silahlarının , Rus ordusuna gelecek yıllarda kazandırılacağını bildirdi.

haber7
0

Putin , Kremlin Sarayı nda askeri okul mezunları için düzenlenen törende konuştu.

Rusya nın savunma kapasitesinin ve silahlı kuvvetlerinin güçlendirilmesi çalışmalarının önemine değinen  Putin  , ordunun ve donanmanın yeniden teçhizatının gelişmiş silahlarla uygulanması gerektiğini vurguladı.

Putin , Rusya nın "yenilmez" olarak adlandırılan silahlarının gelecek yıllarda orduya kazandırılacağı bilgisini paylaşarak , şunları söyledi:

"Hipersonik füze sistemi Kinjal , lazer sistemi Peresvet , kıtalararası balistik füze Sarmat , Poseidon insansız denizaltı , nükleer enerjiyle çalışan sınırsız menzilli seyir füzesi Burevestnik ve diğer modern teknolojiler önümüzdeki yıllarda orduya girecek."

Yüz binlerce işçi , mühendis ve tasarımcının emeği olan bu silahların , güvenli ve yetenekli ellerde bulunması gerektiğini ifade eden  Putin  , yeni mezun askerlerin bu silahları mükemmel şekilde kullanmasının görevi olduğunu kaydetti.

Rusya Devlet Başkanı  Putin  , geçen yıl martta Federal Mecliste yaptığı konuşmada , aralarında Avangard ve Sarmat füze sistemlerinin de bulunduğu pek çok yeni silahı "yenilmez" olarak nitelendirmişti.

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
3 + 4 =