Elif Ana'nın hayatı film oluyor

Yardımseverliğiyle nam salan  Elif  Ana'nın inanılmaz hayat hikâyesi beyaz perdeye uyarlanıyor.

haber7
0

Kahramanmaraş ın Pazarcık ilçesinde 1908 yılında dünyaya gelen ve insanlara yardımseverliğiyle nam salan  Elif   Ana  nın inanılmaz hayat hikâyesi beyaz perdeye uyarlanıyor. Uzun yıllardır projenin üzerinde çalışan , Hüseyin Usta , Ökkeş Sevimli ve ünlü oyuncu Kazım Çarman İsviçre de kurdukları Life is a Movie  film  Prodüksiyon A.Ş. tarafından başlanılan filmin  Elif   Ana  nın doğup büyüdüğü topraklarda Maraş ta çekileceğini açıklandı. Senaryosunun usta oyuncu Semra Dinçer tarafından kaleme alınacağı filmin müziklerini de İrsel Çivit üstlenecek.

Arbnora Ademaj de projede Ayrıca , projeye Kosova dan katılan yapımcı Selim Qerka ve Kosova nın ünlü TV yıldızı Arbnora Ademaj da projede yer alacağını ve böylesine etkileyici bir hayat hikayesinin sinemaya uyarlanmasından dolayı mutlu olduklarını dile getirdiler.

Sürpriz oyuncu kadrosu Filmin yapımcıları , "Elif  Ana  nın hayatını beyaz perdeye biyografi türünde uyarlıyoruz ve sürpriz oyuncu kadromuzla adından söz ettirecek bir proje için çalışıyoruz" dediler.

Asıl adı  Elif  Sugan olan  Elif   Ana  , sağlığında insanların yardımına koşmasıyla tanınır. Bu sebeple  Elif   Ana  diye anılmıştır. Hayatını Akdemir köyünde geçiren  Elif   Ana  nın türbesi de bu köyde bulunuyor.

.news-source-inline{margin-bottom: ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
3 + 8 =