50 yıllık umumi tuvalet iflas etti! Vatandaşlar zor anlar yaşıyor

Bursa'da 50 yılı aşkın süredir hizmet veren  umumi   tuvalet   iflas  edince çarşı esnafı ve  Vatandaşlar   zor   anlar  yaşamaya başladı.

haber7
0

Bursa nın tarihi Kayhan Çarşısı nda bulunan Kayhan Camii ne ait  umumi  helanın işletmecisi , giderlerini karşılayamayınca zarar etti.

Tuvalet işletmecesi zararını karşılayamayınca helanın kapısına kilit vurdu. Tuvaletin neden kapandığını merak edenlere ise caminin kapısına astığı WC zarar ettiği için kapanmıştır tabelasıyla cevap verdi. 

Kısa sürede tepkilere yol açan  umumi  hela sosyal medyada da  Vatandaşlar  tarafından paylaşılmaya başlandı. Çarşı esnafından bazıları , "Burası 50  yıllık  cami. Çarşının esnafı yıllardır hacet gidermek için buraya gidiyordu. 

Ama nasıl olduysa zarar etmiş. Buradaki çarşı esnafını geçtik , alışverişe ziyarete gelen  Vatandaşlar  da burayı kullanıyordu. Kadınlar açısından da  zor  bir durum. Bizim için de öyle. Şimdi biz ihtiyaç gidermek için nereye gideceğiz” diyerek sitemde bulundular.

.news-source-inline{margin-bottom: 20px;color: #A1A1A1;font-size: 15px; line-height: 15px;margin-top: 2px;font-family: "Gilroy Black" ,sans-serif;} .news-source-inline span { font-family: "Gilroy Bold" ,sans-serif; color: #7F7F7F;} KAYNAK: ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
9 + 6 =