İmar Barışı için taksit talebi!

İTO Başkanı Şekib Avdagiç "Yapı Kayıt Belgesi'nde 100 bin lirayı aşan bedellerin 12 ay , 500 bin lirayı aşan bedellerin ise 24 ay taksitlendirilmesi , firmalara finansman anlamında ciddi fayda sağlar" dedi.

haber7
0

İTO Başkanı Şekib Avdagiç , yaptığı yazılı açıklamada , imar barışında 30 Haziran’da sona erecek  Yapı Kayıt Belgesi  Bedeli ödemeleri için , özellikle ticari binalarda 24 aya kadar  taksit  imkanı sunulmasının firmalara önemli bir finansman desteği olacağını kaydetti. 

İmar barışı sürecinin , çok doğru ve iş dünyasının yıllardır kangren olan birçok problemini çözecek bir adım olduğunu vurgulayan Avdagiç , şu değerlendirmelerde bulundu:  "İmar  Barışı  imkanından olabildiğince yüksek sayıda hak sahibinin yararlanması önem taşıyor. Bununla birlikte üretim tesisleri , hastaneler ve eğitim binaları gibi ticari binalarda , hem arsaların kıymetli olması hem de inşaat metrekare birim maliyeti sebebiyle  Yapı Kayıt Belgesi  bedelleri yüksek meblağları bulabiliyor.  Yapı Kayıt Belgesi  nde 100 bin lirayı aşan bedellerin 12 ay , 500 bin lirayı aşan bedellerin ise 24 ay taksitlendirilmesi , firmalara finansman anlamında ciddi fayda sağlar." 

.news-source-inline{margin-bottom: 20px;color: #A1A1A1;font-size: 15px; line-height: 15px;margin-top: 2px;font-family: "Gilroy Black" ,sans-serif;} .news-source-inline span { font-family: "Gilroy Bold" ,sans-serif; color: #7F7F7F;} KAYNAK: ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
6 + 4 =