Mahmut Baldemir: Benim tek derdim sürekli iyi şeyler yapmak

Yakın zamanda reklam filmlerinin aranan yönetmeni olan  Mahmut   Baldemir  hedeflerine dair açıklamalarda bulundu.

haber7
0

Reklam herkesin dikkatini çeken bir durum. Ticari işletmelerden , halkımızdaki karşılığına kadar hayatımızın her anında olan reklamlar bir de onu yöneten çok önemli biri isimle  Mahmut   Baldemir  le konuştuk. Sahi bu reklamları nasıl çekiyorlar? 

İşte yakın zamanda yaptığı işlerden kendisinden çokça bahseden ve bahsedilecek olan  Mahmut   Baldemir  in reklama dair anlattıkları. 

-  Reklam yönetmenliğini diğer yönetmenliklerden ayıran bir şey var mı? Spesifik bir yeteneğe ihtiyacı gerektirir mi?

Elbette ki benzer özellikleri olduğu gibi , birbirinden kesin çizgilerle ayrılan yanları da var. 2004 ten bu yana sektörel olarak sinema , reklam , klip alanlarında birçok çalışma içerisinde bulundum. İçtenlikle söyleyebilirim ki reklam filmi  yönetmenliği , kısa zaman dilimi içerisinde insanlara en etkili ve en çarpıcı şekilde bir  şeyler  anlatabilmeyi ve algılarına dokunabilmeyi gerektirir. Yüksek maliyetlerin olduğu reklam sektöründe , spesifik olarak bir reklam yönetmenin kısa zamanda en  iyi  sonuca ulaşarak bir reklamın insanlar üzerinde bırakacağı etkiyi  bilen kişidir. Bu yüzden algı yönetimi konusunda bilgili ve creative yönünün güçlü olması gereklidir.  Reklam Filmi Yönetmeni sürekli bir yenilik ve dinamizm içinde olmalıdır. Kendi adıma , bu bana sürekli bir heyecan kaynağı olmuştur.  Bu sadece Reklam Filmi Yönetmenliği ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
9 + 3 =