Google'den yeni özellik! Otomatik silinecek

ABD'li teknoloji devi  Google  , kullanıcıların konum geçmişine ve  internet  aktivitelerine dair verilerin  Otomatik  silinmesini mümkün kılacak

haber7
0

ABD li teknoloji devi Google , kullanıma sunacağı  yeni  özellik sayesinde kullanıcıların konum geçmişine ve  internet  aktivitelerine dair verilerin  Otomatik  silinmesine izin verecek.

Teknoloji haberleri sitesi The Verge nin haberine göre ,  Google  , mayıs ayında duyurduğu kullanıcıların konum ve aktivite verilerini  Otomatik  silmeye imkan tanıyan  yeni  özelliğini kullanıma sunmaya hazırlanıyor.

Şirket tarafından Kaliforniya da düzenlenen geliştirici etkinliği "Google I/O 2019"da , kullanıcı gizliliğinin ve veri güvenliğinin önemi vurgulanmıştı.  Google  nin kullanıma sunacağı bu  yeni  özellik , Apple gibi teknoloji devlerinin kullanıcılarına veri yönetimi konusunda daha fazla imkan sağlamasının ardından duyuruldu.

Kullanıcıların veri yönetimi yapmasına imkan veren bu uygulamalar , kullanıcı verilerinin üçüncü parti uygulamalar tarafından nasıl kullanıldığı ve şirketlerin kullanıcıların hangi verilerine sahip olduğuna dair detaylı bilgi sağlıyor.

KULLANICI VERİLERİ 18 AYDAN SONRA OTOMATİK SİLİNECEK

Google kullanıcıları , istedikleri zaman konum geçmişi ve  internet  aktivitelerine dair verilerini hesaplarının "ayarlar" kısmından silebiliyordu. Ancak kullanıma sunulacak özellikle beraber kullanıcılar , 3 ve 18 ay arasında bir süre belirleyerek verilerinin sistem tarafından belirlenen ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
6 + 3 =