Milyonluk vurgun yapıp sevgilisiyle kaçmıştı... Yeni gelişme

Aydın'da kurduğu hayvan çiftliğine ortak yaptığı bazı kişileri dolandırdığı öne sürülen kişi hakkında suç duyurusunda bulunuldu.

haber7
0

Aydın ın Germencik ilçesinde , İ.B. (37) , kurduğu süt çiftliği ile yüksek kar ortaklığı vaadiyle çeşitli meslek gruplarından üye yaptığı 250 kişi ile kredi çektiği özel bankaları toplam 10 milyon lira dolandırıp , eşi ve 3 çocuğunu da bırakarak Azeri sevgilisi ile yurt dışına kaçtı. Mağdurlar ,  Aydın  Cumhuriyet Savcılığı na suç duyurusunda bulundu.

İddiaya göre , Koçarlı ilçesinde yaşayan İ.B. (37) , 2016 yılında Germencik ilçesinde bir hayvan çiftliği kurarak süt sağımına başladı.

İşlerini büyütmek isteyen İ.B , Türkiye nin farklı illerinde yaşayan kişilerden para alarak onları da çiftliğe ortak yaptı.

Ortaklarına sattığı süt kadar pay veren İ.B , bir müddet sonra para vermeyince bazı ortaklar kendisiyle iletişim kurmak istedi.

İ.B den bir süre haber alamayan 14 kişi , savcılığa dolandırıldıkları iddiasıyla suç duyurusunda bulundu.

MAL VARLIĞINA EL KONULDU YAKALAMA KARARI ÇIKARTILDI

Dolandırıldığını iddia eden vatandaşlardan Hüsamettin Afacan (35) , "35 bin lira karşılığında 5 inek alarak çiftliğe ortak oldum. Ayda verime göre para ödüyordu.

Sonra para alamamaya başladım. Bugün , yarın ödeyeceğim diye hep oyaladı. Kendisine bir daha ulaşamadık." dedi.

Öte yandan bankalardan çektiği kredileri ödeyemediğinden ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
9 + 7 =