İlçenin kaderi değişecek! Burada evi, arsası olan yaşadı...

İstanbul-İzmir arasını 3 ,5 saate indirecek  olan   otoyol  Bursa’nın Karacabey ilçesine değer katacak.

haber7
0

Yapımı son sürat devam eden İstanbul - İzmir otoyolunun Bursa - Manisa arası tamamlandıktan sonra tamamen bitmiş olacak. Osmangazi Köprüsü -  Bursa  arası geçtiğimiz yıllarda hizmete girmişti.

Otoyol yap-işlet-devret modeliyle hayata geçiriliyor. Özellikle tatillerde trafikte oluşan uzun kuyruklara çözüm olacak otoyolun tamamı Kurban Bayram öncesi açılması planlanıyor. 426 kilometrelik güzergahı kapsayan otoyolun 147 kilometrelik bölümü ile 21 kilometrelik bağlantı yolu işletmeye açılmıştı.  İstanbul  ile  İzmir  arasını 3 ,5 saate indirecek  olan  yol aynı zamanda bölgeye de değer katacak. Bursa Karacabey ilçesinin verimli tarım arazilerinde üretilecek ürünler de çok daha kısa sürelerde tüketiciye ulaşacak. Ayrıca otoyola yakın yere yapılan Teknoloji Organize Sanayi Bölgesi’nde (TEKNOSAB) kurulacak fabrikalar bu yoldan faydalanacak.

Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan , AK Parti hükümetinin Karacabey’e büyük yatırımlar gerçekleştirdiğini belirterek , “Bunlardan bir tanesi Gölecik Barajı’dır. İçme ve zirai sulamayla bölgemize katkı sağlayacak önemli bir projedir. İkincisi de  Bursa  Ticaret ve Sanayi Odası öncülüğünde , Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan himayesinde Karacabey Taşpınar Mahallesi’nde 8 bin dönümlük bir alanda inşaat çalışmaları süren TEKNOSAB projesidir. Üzerinde bulunduğumuz  İstanbul  - ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
9 + 2 =