Bahreyn Çalıştayına karşı ulusal konferans çağrısı!

 Hamas  Siyasi Büro Başkanı İsmail  Heniyye  , Bahreyn'deki çalıştayla İsrail'e işgali genişletmesi ve Batı Şeria'da kontrolü sağlaması için "yeşil ışık" yakıldığını söyledi.

haber7
0

Filistinli grupların "Yüzyılın Anlaşması" planı ve  Bahreyn  Çalıştayı na  karşı   Gazze  de düzenlediği  Filistin   ulusal  Konferansı nda konuşan  Heniyye  ,  Bahreyn  deki çalıştayın , ekonomik kılıf altında siyasi bir çalıştay olduğunu ve ekonomik teşvikler vererek  Filistin  meselesinin tasfiyesinin amaçlandığını vurguladı.  

Tarihi bir dönüm noktasından geçtiklerini belirten  Hamas  lideri  Heniyye  ,  Filistin  in satılacak ya da  Filistin  topraklarının "işgalciye" tahsis edilmesini öngören anlaşmalara konu olacak bir meta olmadığını ifade etti.   

Filistin halkının  Bahreyn  Çalıştayı na karşı yeni bir intifada ve siyasi devrim gerçekleştirdiğini aktaran  Heniyye  , "Bahreyn Çalıştayı  İsrail  e işgali genişletme , tüm  Batı Şeria  yı kontrol altına alma , Arap ülkeleriyle normalleşme kapısını açarak bölgeye entegre olması için yeşil ışık yakıyor." dedi. 

Çalıştayın ölü doğduğunu ve  Filistin  halkının buna  karşı  tek ses olduğunu kaydeden  Heniyye  , "Çalıştayınız  Filistin  halkının direnişi karşısında kırılacak." diye konuştu.

Filistin uzlaşısı hakkında da konuşan  Heniyye  ,  Hamas  olarak şu andan itibaren  Filistin  Devlet Başkanı  Mahmud Abbas  ile  Gazze  , Kahire ya da başka bir yerde bir araya gelmeye hazır olduklarını dile getirdi.

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
5 + 9 =