Akın akın geliyorlar! Adım atılmıyor...

Bulgaristan ve Yunanistan'dan alışveriş yapmak için Edirne'ye gelenler kent merkezi ve pazarda yoğunluğa neden oldu.

haber7
0

Edirne ye sıkça gelen Yunan ve Bulgar turistler , alışverişini yapmak için kent merkezindeki Ulus (Sosyete) Pazarı na ilgi gösteriyor.

Ulus Pazarı Esnaf Kooperatifi (UPEK) Başkanı Bülent Reisoğlu , yaptığı açıklamada , Yunanistan ve Bulgaristan dan gelen ziyaretçilerin pazarı hareketlendirdiğini söyledi.

Pazarın uluslararası özelliğe sahip olduğunu belirten Reisoğlu , "Cuma günleri  Edirne  de alışveriş yoğunluğu oluyor. Hava sıcaklıklarının artmasıyla yazlık ürünlere talep arttı. Başta Yunan ve Bulgar turistler yazlık ürünlerini pazarımızdan alıyorlar." dedi.

Pazara olan ilginin esnafın yüzünü güldürdüğünü anlatan Reisoğlu , şunları kaydetti:

"Pazardaki yoğunluk ekonomiye can veriyor. Yerli ve yabancı turistler kente  Akın  ediyor. Esnaflar olarak bu ilgiden mutluyuz. Pazarda her bütçeye göre ürün var. Mağazaların yarı fiyatına satışlar oluyor. Bundan dolayı ziyaretçilerin ilgisi de çok oluyor."

Pazarcı Salih Mızrak da komşunun kıyafetlerini  Edirne  den aldığını belirterek , "Pazarımıza çevre illerden de gelenler oluyor. Ürünlerimiz hem kaliteli hem de uygun fiyatlıdır." dedi.

Yunanistan dan gelen Elena Moritis , fiyatların uygun , ürünlerin kaliteli olması dolayısıyla  Edirne  deki pazara sık sık alışveriş yapmaya geldiğini ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
2 + 4 =