'Vatan, küskünlüğe feda edilir mi? Bunu şimdi bana deme...'

Haber7 yazarı Esra Elönü , 23 Haziran'da tekrarlanacak İstanbul seçimi öncesi çok konuşulacak bir yazı kaleme aldı...

haber7
0

İşte Haber7 yazarı  Esra Elönü  nün köşesinde kaleme aldığı o yazı; 

Kırgınsın öyle mi?

Sen ,  Allahım helal etmiyorum! Şahsımı değil , milletimi bu hale getirenlere , hakkımı helal etmiyorum! Beni , benim için lif lif yolsalar , cımbız cımbız zerrelerimi koparsalar , sarayımı yaksalar , hanümanımı , hanedanımı söndürseler , çoluğumu gözümün önünde parçalasalar helal ederdim de Sevgili nin  yolunda yürüdüğüm için beni bu hale getiren ve milletimi ateşe atan insanlara hakkımı helal etmem! Diyen Abdülhamit Han kadar kırgın olamazsın.

Sen , Dar Ağacına yürürken , milletinin yüzüne son kez bakan Adnan Menderes kadar kırgın olamazsın. Şimdi senden inandıklarına , kitabına ve resulün emanetlerine son kez bakmanı isteyen Cehillere oy mu vereceksin?

Sen , sırtı bize dönük ölen Aylan bebek kadar kırgın olamazsın can kardeşim. Biberonunda son şehadet sütü yarım kalmış Aylan bebek kadar kırgın olamazsın.  Düşün , Aylan bebeklerin bir şezlong kadar yer kaplayan bedenlerini zalimlerin zalimliğine mi bırakacaksın?

Düşün , Safa ile Merve arasında koşar gibi bir evladının acısından diğer yavrusunun acısına koşan Mazlum Hacer’leri yalnız mı bırakacaksın?

Böyle sormuştum. Ve dua ediyorum. Çok büyük bir oyunun içindeyiz , Allah seçime kadar küskün kardeşlerimizin ferasetini artırsın. ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
8 + 3 =