Trabzon'daki sel felaketinde 10 kişiyi hayatta tutan hareket

Trabzon'un  Araklı  ilçesinde 7 kişinin can verdiği , 3 kişinin arandığı  sel   felaketinde  taşkını ilk fark eden Abdülkadir Köseoğlu'nun (20) ,Çamlıktepe İlk ve Ortaokulu'nun zemin ve bodrum katında temizlik

haber7
0

Trabzon un  Araklı  ilçesi Çamlıktepe Mahallesi nde meydana gelen  sel   felaketinde  taşkını ilk fark eden Abdülkadir Köseoğlu nun (20) ,Çamlıktepe İlk ve Ortaokulu nun zemin ve bodrum katında temizlik yapan 10  kişiyi  uyararak üst katlara kaçmalarını sağlayarak hayatlarını kurtardığı ortaya çıktı.

"SUYUN YÜKSEKLİĞİ 3 BİNA KADAR VARDI"

DHA  daki  habere göre yaşadıklarını anlatan Köseoğlu , "Kepçe operatörü okul önünde çalışıyordu. Biz de orada okulun sahasındaydık. DSİ nin su tankeri vardı. Onun işi bitmişti , su hortumunu topluyordu. Bir anda büyük bir gürültü koptu. Kafamı kaldırdım ve yukarıdan gürültü ile birlikte suyun geldiğini gördüm. Suyun yüksekliği neredeyse 3 bina yüksekliğinde vardı.

Can havliyle kendimizi okulun içerisine attık. Okula çıkarken yanımızda operatör vardı. Ağabey kaç diye bağırdım ona. Makineyi aşağı çevirdi , bir el kornaya bastı. O ses hala kulaklarımda. Üstten aşağıya dere geldiği zaman teller birbirine vurdu ve okulun yanındaki trafo patladı. Beyaz ışığını gördüm sonra kendimizi okula attık. Okula zor çıktık" dedi.

"İKİNCİ KATA KADAR SU VE BALÇIK DOLDU"

O sırada okulda kadın , çocuk toplamda 10 kişi olduğunu söyleyen Köseoğlu , "Okuldakileri uyararak üst ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
9 + 6 =