Turan Özdemir'in son filmi Bekçi vizyonda

Yönetmenliğini ve senaristliğini Durmuş Akbulut’un yaptığı , İde Yapım’ın (Elçin Çelik) yapımcılığını üstlendiği Bekçi , 14 Haziran 2019’da gösterime girdi.

haber7
0

İlk gösterimi 37. İstanbul  Film  Festivali’nde gerçekleştirilen ve 29. Ankara Uluslararası  Film  Festivali’nin de Ulusal Yarışma bölümünde festival seyircisiyle buluşan  Bekçi  , aynı zamanda , geçtiğimiz yıl kaybettiğimiz usta oyuncu  Turan  Özdemir’in başrol oynadığı son film. Daha çok Dondurmam Gaymak’la tanıdığımız sanatçı , bu kez ,  tam tersi bir karakterle çıkıyor karşımıza. Büyük oranda kasvetli gece sahnelerinden oluşan filmde , karanlık fobisine engel olamayan  Turan  Özdemir , çekimleri sık sık erteletir. Yapım boyunca uyumakta büyük zorluk çeker. Filmden sonraysa , teklif aldığı yapımlarda gece sahnelerini hiçbir şekilde kabul etmez.  

Bekçi’nin kadrosunda ,  Turan  Özdemir’in yanı sıra Koray Ergun , Pelin Ermiş , Serhan Süsler , Uğur Karabulut ve Engin Çelik gibi isimler yer almaktadır.  

Turan Özdemir’in canlandırdığı Salih , bir kasaba mezarlığında gece bekçiliği yapmakta; her gün , akşamüstü ,  Bekçi  kulübesine gelip sabah gün doğmadan geri dönmektedir. İlerlemiş yaşına rağmen yaklaşık iki kilometrelik yolu her gün , aynı rutinle kat eden Salih; yıllardır yaptığı iş nedeniyle kendi içine kapanmış , gerçek yaşamdan nerdeyse kopmuştur… Kasaba yolunda yaşadıkları , gece kulübeye gelen tuhaf adamlar ve her gece rüyasına giren genç bir kız ,  Bekçi  Salih’te derin bir paranoyaya dönüşmüş , gerçekle ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
3 + 2 =