Katar Emiri kesenin ağzını açtı! Bomba görüntüler

 Katar  , Gazze Şeridi'ndeki yaklaşık 60 bin yoksul aileye toplam 6 milyon dolarlık nakdi yardım ödemelerine başladı.

haber7
0

Gazze deki Filistinliler 100 dolar tutarındaki yardımı alabilmek için sabah saatlerinden itibaren devlet bankası şubeleri önünde toplandı. 

Yardımdan yararlanan 30 yaşındaki Filistinli Rami Nasrallah , işsiz olduğunu ve 7 kişilik bir aileye baktığını belirterek , "Bu basit miktar bizim onurlu bir hayat sürdürmemize yardımcı oluyor. Bu yardımla kiramı ödüyorum. Açıkçası bu yardım olmasa kirayı nasıl ödeyeceğimi bilmiyorum." dedi.

Nasrallah , bölgede iş imkanı bulunmaması ve ekonomik koşulların kötü olması göz önüne alınarak bu yardımın sürekli olarak ödenmesini umduğunu söyledi. 

Katar Gazze yi Yeniden İmar Komitesi Başkanı Büyükelçi Muhammed el-İmadi , dünkü yazılı açıklamasında , Gazze de 60 bin yoksul aileye 100 dolar şeklinde nakdi yardım yapılacağını belirtmişti.

Katar ın  Filistin  halkına yardımları

Katar Emiri Şeyh Temim bin Hamed Al Sani , 7 Mayıs ta , Batı Şeria ve Gazze deki  Filistin  halkına destek için 480 milyon dolar tahsis edilmesi talimatı vermişti.

Katar Dışişleri Bakanlığı , yardımların 300 milyon dolarlık kısmının  Filistin  yönetiminin eğitim ve sağlık sektörü bütçesine destek için bağış ve kredi olarak değerlendirileceğini , 180 milyon doların ise acil insani yardıma tahsis ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
6 + 1 =