Galatasaray'dan Ali Koç'a 'Terim' cevabı!

 Galatasaray  Spor Kulübü , Fenerbahçe Başkanı  Ali  Koç'un Teknik Direktör Fatih Terim'in TFF'den aldığı tazminat hakkında yaptığı açıklamalara cevap verdi.

haber7
0

Sarı-kırmızılıların resmi internet sitesinden yapılan açıklamada , "Teknik Direktörümüz  Fatih Terim  ile  TFF  arasındaki ihtilaf , mahkemelerce incelenmiş ve netice olarak Teknik Direktörümüz haklı bulunarak tazminat alacağına hükmedilmiştir. Bu aşamada söz konusu hukuki ihtilafı tartışmak abesle iştigal olup yargı organlarınca karara bağlanmış kesin yargı kararlarına saygısızlıktır.

 

 

Teknik Direktörümüzün mahkeme kararı ile hüküm altına alınan alacağı , sözleşmeden kaynaklanan cezai şart alacağıdır. Bakiye süre ücret alacağı değildir. Bu sebeple de Sayın  Fatih Terim  ile Kulübümüz arasında akdedilen sözleşme bedelinin , hükmedilecek tazminat tutarına bir etkisi söz konusu değildir. Kaldı ki Mahkemece TBK m. 182/son fıkra uyarınca ceza tutarından tenkisat yapılmak suretiyle hüküm kurulmuştur. Üstelik bahse konu tazminat tutarının tamamı Teknik Direktörümüz  Fatih Terim  tarafından Çocuk Hizmetleri Genel Müdürlüğü’ne bağışlanmıştır. Söz konusu açıklamalar , hukuki bilgi ve temelden yoksun olup , kamuoyunu yanlış yönlendirmeye yönelik art niyetli açıklamalardır" denildi.

Ali Koç ne demişti? 

 

 

Fenerbahçe Başkanı  Ali Koç  , geçtiğimiz hafta sonu Mali Genel Kurulu nda şu açıklamayı ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
3 + 8 =