Soylu'dan Trabzon’daki felaketle ilgili açıklama!

İçişleri Bakanı Süleyman  Soylu  Trabzon’un  Araklı  ilçesinde meydana gelen 6 kişinin yaşamını yitirmesine ve 4 kişinin kayıp olmasına neden olan sel felaketine ilişkin açıklamalarda bulundu.

haber7
0

İçişleri Bakanı Süleyman  Soylu  , "Arama kurtarma timlerimiz çalışmalarını gece olması itibarıyla durdurdular ve sabah çalışmalara devam edecekler." dedi.

Bakan  Soylu  , Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli nin de katılımıyla  Araklı  Hükümet Konağı nda gazetecilere yaptığı açıklamada ,  Araklı  ilçesinde bugün yaşanan heyelan ve sel neticesinde şu ana kadar hayatını kaybeden 3 vatandaşa ulaşıldığını söyledi.

Ulaşılan vatandaşlar hakkında bilgi veren  Soylu  , şöyle devam etti:

"Bunların bir tanesi bir yan köyün imam hatibi , birisi  Araklı  Belediyesinde çalışan vatandaşımız , biri de Çamlıktepe Mahallesi nde yaşayan mahallemizin sakini ve 7 vatandaşımızın da arama çalışmaları hala devam ediyor. Burada yine daha önce yağan yağmur ve suların oluşturduğu ve o suların oluşturduğu halin ortadan kaldırılması için çalışma yapılması için orada bulunan 3 Büyükşehir personeli , bir Devlet Su İşleri personeli ve yine Çamlıktepe Mahallemizden 3 köylümüz , o mahallenin , o köyün sakinleri , 4 de yaralımız var. Yaralılarımız , burada hastanede. Edindiğimiz , aldığımız bilgilere göre de çok büyük bir ağır yaralı durumları söz konusu değil. Geçmiş olsun , başımız sağolsun , Allah rahmet eylesin."

Soylu , bu coğrafyanın maalesef kendisine ait şartlarının da söz konusu olduğunu aktararak ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
7 + 4 =