Mursi'yi seçildiği gün katlettiler

Mısır'da darbe öncesi Muhammed Mursi'nin kabinesinde Enformasyon Bakanı olarak görev yapan Selahaddin Abdulmaksut , önemli açıklamalarda bulundu.

haber7
0

Mursi nin sistematik işkenceyle şehit edildiğini söyleyen Mısırlı eski bakan , "Cumhurbaşkanımız  Mursi  ye 6 yıl boyunca işkence edildi. Daha ilk tutuklandığı dönem kendisini zindanda öldürmek için planlar yapıldı. İşkenceyle katletme sürecine Suud , İsrail ve BAE doğrudan dahil oldu" dedi. Abdulmaksut ,  Mursi  nin seçildiği gün katledilmesinin de özel mesaj niteliği taşıdığını belirtti. Muhammed  Mursi  , 16-17 Haziran 2012 tarihinde yapılan  Mısır  cumhurbaşkanlığı seçimlerinin ikinci turunda , oyların yüzde 51.7 sini alarak ülkenin seçilmiş ilk lideri olmuştu.

"HAKİMLERİN HEPSİ PİYON"

General Abdulfettah Sisi nin meşru yönetime karşı giriştiği darbe girişiminde harici unsurların önemli yer tuttuğuna vurgu yapan  Mısır  eski Enformasyon Bakanı Abdulmaksut , cunta yargıçlarınca yürütülen 6 yıllık mahkeme sürecinin basit bir tiyatrodan ibaret olduğunu ifade etti. "Mursi hem kabine arkadaşım hem de dostumdu. İslam dünyası büyük bir değerini kaybetti. O inandığı dava uğruna katillerle işbirliğini reddeden tavizsiz tutumu ile örnek oldu. Kendisini yargılayan darbeci cuntaya meydan okudu.  Mursi  ve diğer arkadaşlarımızın yargılanma süreçlerinde cuntanın atadığı hakimler piyon olarak kullanılıyor. Farklı merkezlerden alınan emirleri uyguluyorlar diyen Abdulmaksut şunları söyledi:

...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
7 + 8 =