Dünya liderleri Soçi'de bir araya gelecek!

Rusya’nın Kuzey Kafkasya’dan Sorumlu Başkanı Sergey Chebotarev , Devlet Başkanı  Vladimir Putin  ,  İran  Cumhurbaşkanı  Hasan Ruhani  ve  Azerbaycan  Cumhurbaşkanı İlham Aliyev’in  Soçi  şehrinde bir  araya  geleceğini açı

haber7
0

Rusya Federasyonu Hükümeti nin Kuzey Kafkasya dan Sorumlu Başkanı Sergey Chebotarev Rus basınına yaptığı açıklamada  Rusya  Devlet Başkanı  Vladimir Putin  ,  İran  Cumhurbaşkanı  Hasan Ruhani  ve  Azerbaycan  Cumhurbaşkanı İlham Aliyev’in Ağustos ayında Soçi’de bir  araya  geleceğini ifade etti. Toplantının en üst düzeyde gerçekleşeceğini ifade eden Chebotarev , toplantının en önemli konusunun Kuzey-Güney ulaşım hattı olacağını belirtti. 

Chebotarev , Kuzey-Güney ulaşım koridorunun stratejik öneme sahip olduğunu ve yalnızca projeye dahil ülkeler için değil aynı zamanda tüm dünya topluluğu için de gerekli olduğunu savundu. Chebotarev , bu ulaşım koridoru ile ticaret alanının genişleyeceğini söyleyerek , Koridorun güneyden kuzeye , kuzeyden güneye mallar daha ucuz ve daha konforlu halde taşınacak ifadelerini kullandı.

Sergey Chebotarev , Kuzey-Güney ulaşım koridorunun amacının Kuzey Avrupa ile Güney Doğu Asya arasında bağ kurmak olduğunu ifade ederken ayrıca proje dahilinde  İran  ,  Azerbaycan  ve  Rusya  arasındaki demiryolu hatlarının birleştirileceğini söyledi. 

.news-source-inline{margin-bottom: 20px;color: #A1A1A1;font-size: 15px; line-height: 15px;margin-top: 2px;font-family: "Gilroy Black" ,sans-serif;} .news-source-inline span { font-family: "Gilroy Bold" ,sans-serif; color: #7F7F7F;} KAYNAK: ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
1 + 3 =