Araplardan Ordu'da fındık bahçesi yatırımı

Aldıkları konutlarla kendilerine yaşam merkezleri oluşturan  Araplar  , hem turizme hem de  fındık  bahçelerine yatırım yapıyor.

haber7
0

Karadeniz Bölgesi , son yıllarda Arap turistlerin akınına uğruyor.  Araplar  , ziyaret ettikleri illerde büyük yatırımlar yapmaya devam ediyor.

Bu yatırımlardan biri de , özellikle son 2 yıldır dönüm dönüm satın aldıkları  fındık  bahçeleri.

 

ARAPLAR KARADENİZ E PARA SAÇIYOR

Ortadoğu , Körfez ve Kuzey Afrika ülkelerinden son yıllarda Karadeniz Bölgesi ne yoğun ilgi gösteren Arap turistler , Karadeniz sahil kentleri ile turizm merkezleri ve yaylaları ziyaret ediyor.

Ordu-Giresun Havalimanı nın açılmasıyla bölgeye daha da rağbet göstermeye başlayan Arap turistler ,  Ordu  da son yıllarda 115 konut ile 80 dönüm  fındık  bahçesi satın aldı.

FINDIK BAHÇELERİ SATIN ALIYORLAR

2018 yılında 111 bini yabancı olmak üzere 850 bin turistin ziyaret ettiği  Ordu  nun , bu yıl ise 1 milyon turist ağırlaması bekleniyor.  Ordu  Emlak Müşavirleri Derneği Başkanı Uğur Yüce , Arap turistlerin bölgeye rağbetindeki en büyük etkenin başında ulaşım kolaylığının geldiğini söyledi.

Yüce , "Yerli-yabancı turistler yaylaları , dereleri , şelaleleri , gölleri , tabiat parkları , denizi ve doğayı tercih ediyor. Havalimanı açıldıktan sonra bölgemize daha çok turist gelmeye başladı. Böylece arsa ve konut fiyatları tavan yaptı. ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
1 + 2 =