Dışişleri'nden AB'ye sert tepki

 Dışişleri  Bakan Yardımcısı ve Avrupa Birliği (AB) Başkanı Büyükelçi  Faruk Kaymakcı  , "AB'nin , üye ülkelerinin , üçüncü ülkelerle kara , deniz ve hava sınırlarını belirleme konusund

haber7
0

Kaymakcı , Avrupa Parlamentosundaki (AP) en büyük siyasi grup olan Avrupa Halkları Partisinin (EPP)  AB  Komisyonu Başkan Adayı  Manfred Weber  in  Türkiye  nin  Doğu Akdeniz  deki faaliyetleriyle ilgili ifadelerine sosyal medyadan  tepki  gösterdi.

Faruk Kaymakcı , paylaşımında , "AB nin , üye ülkelerinin , üçüncü ülkelerle kara , deniz ve hava sınırlarını belirleme konusunda yargılama gücü ve yetkisi yoktur ve bu hususta  AB  ye izin verilemez. "Üyelik dayanışması" uluslararası hukukun önüne geçemez ve Kıbrıslı Rumların tek taraflı iddialarını haklı çıkaramaz" ifadesini kullandı. 

Weber , sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda ,  Türkiye  nin  Doğu Akdeniz  deki faaliyetlerine karşın  AB  üyesi Güney  Kıbrıs  Rum Yönetiminin tek taraflı iddialarına destek vermişti.

.news-source-inline{margin-bottom: 20px;color: #A1A1A1;font-size: 15px; line-height: 15px;margin-top: 2px;font-family: "Gilroy Black" ,sans-serif;} .news-source-inline span { font-family: "Gilroy Bold" ,sans-serif; color: #7F7F7F;} KAYNAK: AA

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
6 + 5 =