'Paramız yok' diyen lise öğrencilerini arabaya aldı sonrası dehşet!

Bakırköy sahil yolunda  lise  öğrencisi Julia İnanch'ın hayatını kaybettiği trafik kazasına ilişkin haklarında dava açılan 2 sanık , ilk duruşmada birbirini suçladı.

haber7
0

Bakırköy 13. Ağır Ceza Mahkemesi nde görülen duruşmaya tutuklu sanık Furkan Toker ve tutuksuz sanık Ömer Karadağ katıldı. Kazada hayatını kaybeden Julia İnanch ın (17)  annesi  Elena İnanch ın yanı sıra kazada yaralanan Lilav Heja Can ile annesi Asuman Can da duruşmada "şikayetçi" olarak hazır bulundu.SANIK TOKER: PEŞİNDEN GİTTİM AMACIM ONU UYARMAKTI Savunma yapan sanık Furkan Toker iş çıkışında arkadaşı Ali Döne ile Kayaşehir e gitmek için yola çıktığını , emniyet kemerini taktığını , sahil yoluna çıkarken köprünün alt tarafında gördüğü iki kişinin kendisini otostop yaparak aracını durduğunu belirtti.

Sanık Toker , "Sağ arka kapıyı açarak Abi  Paramız   yok  , bizi  Bakırköy  e bırakabilir misiniz? dediler. Ben de Havuzlu kavşağın oraya kadar sizi bırakabilirim , oradan nasıl gideceksiniz? diye sordum. Onlar da Otostop çekeceğiz dediler. Ben de Böyle şeyler yapmayın , kötü insanlara denk gelirsiniz diyerek uyardım.  Kaza  yerinden 200-300 metre kadar önce Ömer Karadağ seyir halinde , aracımın önüne sürtmesi gibi bir durum oldu. O esnada ben orta şeritteydim galiba tam hatırlamıyorum. Ömer Karadağ ın benim solumda olduğunu hatırlıyorum. 200-300 metre geride bu olay olduktan sonra peşinden gittim amacım onu uyarmaktı. Sanık Ömer Karadağ ın peşinden giderken düz gitmedim ancak ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
7 + 3 =