belediye  ve Özel İdareleri Çalışanları Birliği Sendikası (Bem-Bir-Sen) , bazı belediyelerde üyelerine yönelik baskı yapıldığı gerekçesiyle  suç  duyurusunda bulundu.

haber7
0

Bem-Bir-Sen Genel Başkanı Levent Uslu , Ankara Adliyesi önünde yaptığı basın açıklamasına , Mısır ın demokratik yöntemlerle seçilmiş ilk Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi’yi anarak başladı. Uslu , "Cumhurbaşkanı Mursi nin bir mahkeme salonunda şehadetine şahitlik ettik. Mücahit , yiğit ve şehadet mertebesine ulaşmış Mursi yi rahmetle anıyorum." dedi.

 

CHP VE HDP BELEDİYELERİNDE KIYIM

Yerel yönetim seçimlerinde bazı belediyelerin yönetimlerinin siyasi partiler arasında el değiştirdiğine işaret eden Uslu , CHP ve HDP li belediyelerde Bem-Bir-Sen üyelerine ve yöneticilerine yönelik sendikal baskılar yapıldığını belirtti.

Seçimlerde el değiştiren belediyelerde üyelerinin istifaya zorlandığını , sendika yöneticilerinin yasaya aykırı biçimde sürgün edildiğini anlatan Uslu , şöyle konuştu:

 

"Sendika üyelerimizin sendikaları değiştirmeleri için mobbing , tehdit ve şantaj gibi insan onuruyla bağdaşmayacak haksız uygulamalara maruz kalmaktadır. Çok kısa sürede yaşanan  belediye  emekçilerinin sendikalarından tehdit ve şantajla istifaya zorlanması , yandaş sendikalara geçmeleri için tehdit edilmesi , sürgünlerin yaşanması , sendikal faaliyetlerin engellenmesi gibi baskılar adeta bir kıyıma dönüştürülmüş ve sendikal tarihte karanlık günler olarak yerini ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
8 + 2 =