Başkan Dinçer müjdeyi verdi: Bakanlık ile irtibata geçilecek...

AK Partili  Aksaray  Belediye Başkanı Evren  Dinçer  ve  Sultanhanı  Belediye Başkanı  Fahri Solak  , haber7.com 'Gündem Masası'na önemli açıklamalarda bulundu.

haber7
0

Evren Dinçer , İmar konusunda "Aksaray ın geneline yönelik bir revizyon imar planımız mevcut. Şuan yerel ölçekte bu planlamaları gerçekleştiriyoruz. Proje belirli bir ölçeğe geldiğinde ise  Bakanlık  ile  irtibata  geçilecek." dedi. 

Fahri Solak "Biz  Sultanhanı  Kervansarayı nın restorasyonuna başladık. Günlük ortalama 1000 e yakın yabancı turistin ziyaret ettiği , yılda 1 ,5 milyon turisti çeken bir tarihi yapı. Bu restorasyon ile birlikte bu sayıyı arttırmak için çabalıyoruz." dedi.

İşte iki  Başkan  ile yapılan röportajdan satırbaşları:

Seçimlerden çıktık. Yoğun bir şekilde  Aksaray  için çalışmalarda bulunuyorsunuz , neler yapıyorsunuz bize anlatabilir misiniz?

 

 

Seçim sürecinde söylemiş olduğumuz yapacağımız faaliyetlerimiz için çalışmalara başladık. Malum 23 Haziran seçimimiz var , İstanbul da hemşehrilerimiz ile birlikteyiz. Seçmenlerimize  Aksaray  daki istediklerini soruyoruz. Bizde o güçle , o manevi destekle çalışmalarımızı sürdüreceğiz.

Ne gibi taleplerde bulunuyorlar?

 

 

Şehircilik denilince tüm vatandaşlarımızın arzusu , yeşil bir Aksaray. Bir çok Anadolu şehriyle kıyaslandığında yeşil alanı çok daha fazladır. Fakat dahası için talep var. Tabi bir de son zamanlarda ekonominin düzelmesiyle birlikte araç sayısı arttı ve ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
4 + 6 =