Konut kredisinde yeni dönem başladı!

Dün itibariyle iki kamu bankası tarafından hayata geçirilen enflasyon endeksli  Konut  kredisi mevcut öngörüler göz önünde bulundurulduğunda uzun vadede  Konut  alıcısına ciddi bir fiyat avantajı sağlıyor.

haber7
0

Konut  kredisinde   yeni  bir döneminde başlangıcı olarak adlandırılan enflasyon bazlı değişen oranlı kredi uygulaması  Ziraat  ve Vakıfbank tarafından uygulanmaya başladı.

 

 

Yeni kredi paketinden yararlanacak vatandaşların kullanacağı  Konut   kredisinde  faiz oranları isteğe bağlı yılda 3 defa 3 , 6 ve 12 aylık periyotlar halinde yıllık  TÜFE  ortalamaları baz alınarak belirlenecek ve enflasyondaki harekete göre değişkenlik gösterecek.

Mevcut enflasyon oranın üzerine banka tarafından sadece 0 ,19 marj konulacak ve net faiz oranı bu şekilde kredilere yansıtılacak.

 

 

AZAMİ FAİZ OLACAK

Her iki banka da bu ürünlerden yararlanmak isteyen kredi müşterilerini korumaya yönelik azami faiz oranlarının yer aldığı bir sözleşme imzalatacak. Enflasyondaki değişimlere yönelik ortaya çıkacak faiz oranı bu seviyeyi aşamayacak. Enflasyon bazlı sistemde yapılacak erken ödemelerde tazminat da alınmayacak.

ŞARTSIZ ÇIKILABİLECEK

Söz konusu paket üzerinden kredi kullanmış vatandaşlar istemeleri halinde enflasyon bazlı krediden hic bir şart olmadan çıkarak sabit oranlı  Konut  kredisine de geçiş yapabilecek.Bu ürünle satın alınacak konutun yüzde 80 ine kadar kredi , 120 aya kadar da (10 yıl) vade ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
7 + 4 =