Dayakçı kocaya dikkat çeken ceza

Ardahan'da eşine  şiddet  uyguladığı gerekçesiyle mahkemeye çıkarılan N.Ç'ye evlilik ve iletişimle ilgili kitapları okuma tedbiri getirildi. N.Ç ayrıca adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

haber7
0

Ardahan da eşi G.Ç. yi (56) darbeden N.Ç. ye (54) , çıkarıldığı Sulh  ceza  Hakimliği nce Evlilik Okulu/ Evlilikte Kişilerarası İlişkiler ve İletişim Becerileri ile Kuran da Evlilik Psikolojisi kitaplarını okuma tedbiri getirildi.

 

 

N.Ç. , bu kitapları okuyup , özetlerini Denetimli Serbestlik Müdürlüğü görevlilerine anlatacak. Ardahan da yaşayan N.Ç. , iddiaya göre eşi G.Ç. ye  şiddet  uyguladı. Bunun üzerine G.Ç. polise giderek eşinden şikayetçi oldu. Şikayet üzerine gözaltına alınan N.Ç. , sorgusunun ardından adliyeye sevk edildi. Savcılıkta ifade veren N.Ç. , Sulh  ceza  Hakimliği ne çıkarıldı. İfadesi alınan N.Ç. yi hakim , haftanın belirli bir günü en yakın kolluk birimine giderek imza atmak koşuluyla adli kontrol kararıyla serbest bıraktı.

Sulh  ceza  Hakimi ayrıca , N.Ç. ye eşe karşı basit kasten yaralama suçundan  kitap  okuma tedbiri de getirdi. Evlilik Okulu/ Evlilikte Kişilerarası İlişkiler ve İletişim Becerileri ile Kuran da Evlilik Psikolojisi kitaplarını okuyacak olan N.Ç. , birer hafta arayla özetlerini Denetimli Serbestlik Müdürlüğü görevlilerine anlatacak. 

 

 

.news-source-inline{margin-bottom: 20px;color: #A1A1A1;font-size: 15px; line-height: 15px;margin-top: 2px;font-family: "Gilroy Black" ,sans-serif;} .news-source-inline span { font-family: "Gilroy Bold" ,sans-serif; color: ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
4 + 9 =