'Kongre turizmi, Türkiye ve özellikle de İstanbul için öncelikli'

 Türkiye  Otelciler Birliği (TÜROB) Başkanı Müberra Eresin ,  kongre  turizminin ,  Türkiye  ve  özellikle  de  İstanbul  için  öncelikli  ve vazgeçilmez olduğunu söyledi.

haber7
0

TÜROB un düzenlediği etkinlikte konuşan Eresin , tüm altyapı ve üst yapı imkanları ile birlikte  İstanbul  un sunduğu diğer kültür , sanat ve şehir hayatı imkanlarının da geliştirilmesiyle  kongre  ve iş turizminin çok büyük bir kaynak güç olacağını her zaman dile getirdiklerini söyledi.

 

 

Kongre turizminin Türkiye ve özellikle de  İstanbul  için öncelikli ve vazgeçilmez olduğunu vurgulayan Eresin , şöyle devam etti:

"Özellikle son 4 yıldır bu alanda ciddi bir gerileme yaşandı.  İstanbul  2015 te 148 uluslararası kongreye ev sahipliği yapmışken , bu sayı 2018 de 33 e düştü. Aynı dönemde  İstanbul  , Avrupa listelemelerinde 23. sıradan 46. sıraya geriledi.  kongre  turizmindeki bu kritik değişim , şehrin tamamında ve en önemlisi gelirlerimizde ciddi bir negatif etki yarattı. Bununla beraber 2018 yılından itibaren başlayan yükselme hareketiyle  kongre  , toplantı ve iş segmentinde yeniden güçleneceğimizi öngörüyoruz. Dolayısıyla bugün bizler için son derece önemli bilgilerin paylaşılacağı bir seminerde buluştuk. Birliğimiz ve ICCA-Uluslararası  kongre  ve Konvansiyonlar Birliği iş birliğinde düzenlediğimiz bu seminer ile küçük-büyük tüm işletmelerin  kongre  ve toplantı turizminden pay almasına yönelik neler yapılabileceğini ele alacağız."

 

 

"Kongre ve toplantılar , birçok ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
3 + 2 =