Teknik direktör Mustafa Denizli İran'a gitti

İran'ın Pers Körfez Pro Ligi ekiplerinden Traktör Sazi ile anlaşan  Teknik   direktör   Mustafa   Denizli  , görevine başlamak üzere bu ülkeye gitti.

haber7
0

İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali ne gelen  Mustafa   Denizli  , bilet işlemlerini tamamladıktan sonra pasaport kontrolünden geçti.

İran merkezli hava yolu şirketi Ata Airlines in uçağıyla Urmiye kentine hareket eden  Denizli  , uçuş öncesinde havalimanında gazetecilere yaptığı açıklamada , daha önce de görev yaptığı için  İran  ın bildiği bir ülke olduğunu söyledi.

Çok sayıda arkadaşının bu ülkede olduğunu belirten  Denizli  , "Daha önce Tahran daydım , şimdi Tebriz de olacağım. Türklerin destek verdiği takımla birlikte olacağız. İnşallah beklentileri karşılarız. Gidince kısa bir çalışma yapacağız , kamp ve kadro ile ilgili. Aşağı yukarı 40 gün sonra da lig maçları başlıyor. Benim için önemli olan hem takımın başarılı olması hem de iki ülke arasındaki yakın ilişkilere katkıda bulunabilmek." diye konuştu.

Denizli , ülkedeki kurallar gereği sadece 3 yabancı futbolcu transferi hakkının bulunduğunu ve halihazırda 2 yabancının takımın kadrosunda yer aldığını hatırlatarak , 3 üncü yabancı hakkını bir Türk futbolcudan yana mı yoksa başka bir ülke oyuncusundan yana mı kullanacağına henüz karar vermediğini söyledi.

Traktör Sazi taraftarlarının bir hayli iddialı olduğunu vurgulayan  Denizli  , "Ortalaması 60-70 bir taraftar desteğiyle oynayan bir takıma sahibiz. Takıma çok sahip çıkan bir ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
3 + 7 =