F-35'lerin üreticisinden Türkiye açıklaması: Türk şirketler...

 ABD  ile Türkiye arasında iplerin gerilmesine sebep olan F-35'lerin üretici şirketi Lockheed Martin'in bir numaralı ismi  Marillyn Hewson  açıklamalarda bulundu. Financial Times'a konuşan Hewson , "Türk şirketle

haber7
0

ABD-Türkiye-Rusya ekseninde başlayan  S-400  ve  F-35  krizleri devam ederken ,  F-35   lerin  üreticisi  Lockheed Martin  den bir açıklama geldi.  Lockheed Martin  in CEO su  Marillyn Hewson  ,  Fransa  nın başkenti  Paris  te düzenlenen bir etkinlikte  Financial Times  tan  Sylvia Pfeifer  a konuştu.

 

 

Hewson ,  ABD  ile  Türkiye  arasında yaşanan krizin ardından gelen soruları yanıtladı. Hewson , şirketinin  Türkiye  deki icraatları hakkında yorum yapmaktan çekindi.  Lockheed Martin  in CEO su , aralarında  Türkiye  nin de olduğu farklı ülkelerin ortak olarak ürettiği ve  Türkiye  nin de iniş takımları ile birlikte uçağın gövdesini ürettiği  F-35   lerin  üretiminin devam ettiğini söyledi. Hewson , "Üretim zincirinde olabilecek herhangi bir riski en aza indirme seçenekleri üzerine değerlendirme yapıyoruz" dedi.

Türkiye deki tedarikçilerin  F-35   lerin  siparişi üzerine çalıştığını dile getiren Hewson , şirketin  Türkiye  ye yeni sipariş verip vermeyeceği konusunda da net bir açıklama yapmadı. Hewson , "Lockheed ,  Türkiye  ye yeni sipariş verilip verilmeyeceği konusunda  ABD  hükümetinin yönlendirmesini izleyecek" dedi.

 

 

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
8 + 1 =