Bakan Kurum açıkladı: 28 il için hazırlıklar başladı

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat  Kurum  , "Her il kendi özelinde bir eylem planı hazırlayacak. Hem denizlerimizdeki kirliliğin giderilmesi hem kaynağında bu kirliliğe müsaade edilmemesi anlamında projelerini hayata geçi

haber7
0

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat  Kurum  , Sıfır Atık Mavi Projesi kapsamında denize kıyısı olan 28 il başta olmak üzere her ilin kendi özelinde kirlilikle mücadele için bir eylem planı hazırlayacağını bildirdi.

Kurum , G20 Çevre ve Enerji Bakanları Toplantısı na katılmak üzere geldiği Japonya’nın Nagano kentine bağlı Karuizawa kasabasında AA muhabirine değerlendirmelerde bulundu.

G20 Çevre ve Enerji Bakanları Toplantısı nda iklim değişikliğine ilişkin ülkelerin alması gereken tedbirler , yaptığı projeler ile çevre ve enerji alanlarında neler yapılabileceğine ilişkin görüştüklerini belirten  Kurum  , Bakanlık olarak çevre alanındaki projelerini anlattıklarını ve yapılacaklara ilişkin istişarelerde bulunduklarını dile getirdi.

Türkiye de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ın eşi Emine Erdoğan himayesinde Sıfır Atık Projesi ni başlattıklarını anımsatan  Kurum  , "Sıfır Atık ta bugüne kadar 18 bin 750 kamu  Kurum  ve kuruluşunda uygulamaya geçtik ve bu projemizi anlattık. Bu projemizin içerisinde poşetlerin ücretlendirilmesi işini anlattık. Gerçekten takdirle karşılandı. Bu ücretlendirmeye müteakip de poşet kullanımının yüzde 90 a varan oranda azaldığını ifade ettik. Yine Sıfır Atık Projesi çerçevesinde depozito sistemine geçeceğimizi de anlattık." dedi.

Kurum , G20 toplantısında "Sıfır Atık Mavi" ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
3 + 6 =