YKS sınav sonucu açıklaması: TYT – AYT –YDT sonuçları için tarih belli oldu!

2 milyondan fazla lise mezunu öğrencinin girdiği  YKS  (Yükseköğretim Kurumları Sınavı) diğer adıyla üniversiteye geçiş sınavı  sonuçları  için  tarih   belli  oldu. 15 - 16 Haziran tarihlerinde düzenlenen

haber7
0

Üniversite sınavı olarak bildiğimiz  YKS  üç oturum olarak 15 Haziran cumartesi ve 16 Haziran pazar günü gerçekleşti. YKS ye giren adaylar şimdiden  sınav  sonuçlarının ne zaman açıklanacağını merak etmeye başladı. Konuyla ilgili takvimi  sınav  takvimini belirleyen ÖSYM üniversite sınavı yani  YKS  sonuçlarını 18 Temmuz 2019 tarihinde açıklayacak. Sonuçlar , ÖSYM nin https://sonuc.osym.gov.tr internet adresi üzerinden görüntülenebilecek. Sonuçların açıklanmasının ardından ise tercih dönemi başlayacak.

YKS SONUÇ SORGULAMASI NASIL YAPILIR?

Üniversite adayları  YKS  sonuçları ÖSYM’nin sonuç veya aday işlemleri sayfası (ÖSYM AİS) üzerinden ulaşabilecekler. Adaylar sonuçlara TC. Kimlik No ve ÖSYM şifresi ile sonuçlara ulaşabilecekler. Ayrıca e-Devlet uzantısı ile ÖSYM AİS’e giren adaylar ise e-Devlet şifreleri ile sonuçlara ulaşabilecekler.

TEMEL YETERLİLİK TESTİNDE KAÇ SORU SORULDU?

TYT de Türkçe testinden 40 , Sosyal Bilimler testinden 20 , Temel Matematik testinden 40 , Fen Bilimleri testinden 20 olmak üzere toplam 120 soru soruldu.

TYT SINAVI SAAT KAÇTA BAŞLADI KAÇTA ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
7 + 2 =