Batı Şeria'da Yahudi yerleşimcilerden ırkçı saldırı

 Yahudi  yerleşimciler , işgal altındaki  Batı  Şeria'da Filistinlilere ait 7 araca zarar verdi , bir cami ile bazı evlerin duvarlarına  ırkçı  sloganlar yazdı.

haber7
0

Batı  Şeria  nın Ramallah kentine bağlı Kefr Malik Beldesi Belediye Başkanı Nacih Rüstem , AA muhabirine yaptığı açıklamada , sayıları belirlenemeyen bir grup  Yahudi  yerleşimcinin , gece saatlerinde Kefr Malik beldesine baskın düzenlediğini belirtti.

Rüstem ,  Yahudi  yerleşimcilerin beldede Filistinlilere ait 7 araca zarar verdiğini , araçların yanı sıra bir cami ile bazı evlerin duvarlarına ırkçı sloganlar yazdığını söyledi.

Filistinlilere ait mülkleri hedef alan saldırılarla gündeme gelen "Bedel Ödetme" isimli radikal  Yahudi  örgüt , işgal altındaki Doğu  Kudüs  ve  Batı   Şeria  nın yanı sıra  İsrail  deki  Filistin  köy ve şehirlerinde de benzer saldırılar gerçekleştiriyor.

İsrail in 1967 de işgal ettiği  Batı   Şeria  da 250 ye yakın yasa dışı  Yahudi  yerleşim birimi bulunuyor. Bu yerlerde ikamet eden 400 binden fazla  Yahudi  yerleşimci ,  Batı   Şeria  da işgal altında yaşayan Filistinliler için hayatı daha da zor hale getiriyor.

Uluslararası hukuka göre , işgal altındaki topraklarda bulunan tüm  Yahudi  yerleşim birimleri yasa dışı kabul ediliyor.

.news-source-inline{margin-bottom: 20px;color: #A1A1A1;font-size: 15px; line-height: 15px;margin-top: 2px;font-family: "Gilroy Black" ,sans-serif;} .news-source-inline span { font-family: "Gilroy Bold" ,sans-serif; color: #7F7F7F;} KAYNAK: ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
3 + 5 =