Rize-Artvin Havalimanı terminal binalarının ihalesine hazırlanıyor

Yaz mevsiminin gelmesiyle günde 110 ton deniz dolgusunun yapıldığı havalimanının 29 Ekim 2020 tarihinde bitirilmesi planlanıyor.

haber7
0

Temeli 3 Nisan 2017 de atılan , dolgu çalışmaları ise aynı yılın 16 Eylül tarihinde başlayan ve Türkiye nin deniz dolgusu üzerindeki 2.  Havalimanı  olması planlanan Rize-Artvin  Havalimanı  nda 639 günde 26 milyon metre küp deniz dolgusu gerçekleştirildi. 

Rize’nin Pazar ilçesine bağlı Yeşilköy köyü sahilinde yapımı süren Rize-Artvin  Havalimanı  ndaki dolgu çalışmaları ile ilgili bilgi veren Rize Valisi Kemal Çeber , yaz mevsimine girilmesiyle günlük 70 bin ton olan deniz dolgusu seviyesinin günlük 110 bin ton deniz dolgusu yapıldığını söyledi. 

Vali Çeber “Havaalanında inşaatımız son sürat devam ediyor. Bugün itibariyle yüzde 31 buçuklar seviyesine gelindi. Yani 85 ,5 milyon metre küp dolgu ön görülüyor , bunun 26 milyon ton civarında olan bölümünü tamamladık. Kış aylarında günlük 60-70 bin ton dolgu yapabiliyorduk , bugün itibariyle 110 bin ton civarında dolgu yapıyoruz. Orada 250’ye yakın araçtan oluşan makine parkımız var. Bunun 2’si gemi , 150 civarında kamyonumuz var ve 600 kişi civarında da personel çalışanımız var. İnşallah Cumhurbaşkanımıza söz verilen tarih olan 2020’nin 29 Ekim’ine yetiştirebilecek şekilde son sürat çalışmalarımız devam ediyor" dedi.

ÜST YAPI İÇİN ÇALIŞMALAR BAŞLIYOR

Bugünlerde havalimanının üst yapısının ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
7 + 8 =