Yozgat'ta ceviz büyüklüğünde dolu yağdı

Yozgat'ta etkili olan sağanak ve  dolu  yağışı nedeniyle dereler taştı , çok sayıda ev , araç ve mandıra hasar gördü.  ceviz   büyüklüğünde  yağan  dolu  nedeniyle tarım alanları da zarar gördü

haber7
0

Yozgat’ın merkeze bağlı Lök köyünde akşam saatlerinde etkili olan sağanak ve  dolu  nedeniyle derelerin taşması sonucu tarım alanları ile çok sayıda ev , araç ve mandıra hasar gördü. 

Lök , Gökçekışla ve Topçu köylerinde etkili olan sağanak ve  dolu  yağışı hayatı olumsuz etkiledi. Lök köyü  ceviz  büyüklüğündeki  dolu  yağışı ile beyaza büründü. Yağışın ardından birçok küçükbaş hayvan sele kapılarak telef olurken , büyükbaş hayvanların bulunduğu mandıralar da yıkıldı. Birçok evin bahçe kapısı ve duvarları da selde yıkılırken , araçlarda da maddi hasara yol açtı. Köyde ulaşımı sağlayan üç köprü de kullanılamaz hale geldi. 

Kentte yollarda biriken sular da sürücülere zor anlar yaşattı. Yozgat-Boğazlıyan yolu Büyükincirli mevkiinde sel sularının taşıdığı ağaç kütükleri , trafiğin kapanmasına ve uzun araç kuyrukları oluşmasına neden oldu. Trafiğin akışını engelleyen devasa kütükleri yoldan kaldırmak araç sürücülerine kaldı. Araçlarından inen sürücüler , yolun ortasında bulunan kütükleri kaldırarak trafiğin akışını sağladılar. 

Tahıllarının  dolu  nedeniyle büyük zarar gördüğünü söyleyen Lök köyü sakinlerinden Atilla Ertuğrul , “45 dakika yağan  dolu  ekili alanları maalesef tamamen bitirdi. Bu seneki mahsullerden bir şey alamayacağız. Hayırlısı böyleymiş. Nohut , buğday ve ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
2 + 4 =