Trump, Londra'nın Müslüman belediye başkanını değiştirmeye kalktı

 ABD  Başkanı Donald  Trump  , Twitter’da  Londra   belediye  Başkanı  Sadık Han  ile ilgili "Londra’nın bir an önce yeni bir  belediye  başkanına ihtiyacı var. Han tam bir felaket ve daha da kötüye gidiyor" ifadelerini ku

haber7
0

Trump , İngiliz yazar ve belgesel yapımcısı Katie Hopkins’in Londra’da son 20 saatteki suç sayısına dikkat çeken "Bıçakçı-Şehirde 20 saatlik güncelleme: 2 kişi bıçaklanarak öldü , 1 kişi silahla öldürüldü , 3 kişi bıçaklandı ama ölmedi. Wandsworth & Tower Hamlets. Han’ın Londonistan’ı burası" paylaşımına yorum yaptı.

Trump , "Londra’nın bir an önce yeni bir  belediye  başkanına ihtiyacı var. Han , tam bir felaket ve daha da kötüye gidiyor" görüşünü savundu.

TRUMP İLE HAN ARASINDAKİ GERİLİM

Donald  Trump  , 3 Haziran’daki İngiltere seyahatinin hemen başında , uçağının Stansted Havalimanı na inmesinin hemen ardından ziyarete karşı çıkan Han ı Twitter da hedef almıştı.

ABD Başkanı  Trump  mesajında , "Anlatılanlara göre  Londra   belediye  Başkanı olarak çok kötü bir iş çıkaran  Sadık Han  , İngiltere nin en önemli müttefiki olan  ABD  nin ziyarette bulunan başkanına karşı aptalca bir edepsizlik göstermekte. Bana değil ,  Londra  daki suçlara odaklanması gereken tam bir ezik" ifadesini kullanmıştı.

Müslüman olan Han ı  New York   belediye  Başkanı  Bill de Blasio  ya benzeten  Trump  , aradaki farkı  Londra   belediye  Başkanı nın "yarı boyda" olması şeklinde göstermişti.

Londra da  Trump  karşıtı ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
6 + 9 =