Yeni Zelanda’da 7,4 büyüklüğünde deprem

 Yeni  Zelanda’nın Kermadec Adaları'nda meydana gelen 7 ,4 büyüklüğündeki depremin ardından verilen  tsunami  uyarısı kısa süre sonra kaldırıldı.

haber7
0

Sivil Savunma ve Acil Durum Yönetimi Bakanlığından (MCDEM) yapılan açıklamaya göre ,  Yeni  Zelanda’nın kuzeyindeki Kermadec Adaları nda 7 ,4 büyüklüğünde  deprem  meydana geldi. 

Yeni Zelanda’ya yaklaşık 800 kilometre uzaklıktaki ıssız adalar gurubundan olan Kermadec Adaları ndaki depremin hemen sonrasında yaptığı  tsunami  uyarısını birkaç dakika sonra kaldıran MCDEM ,  Yeni   Zelanda  ve bölgedeki diğer ülkeler için bir  tsunami  tehdidi bulunmadığını açıkladı. 

Deprem kuşağında bulunan  Yeni  Zelanda’nın Christchurch kentinde 2011 yılında meydana gelen 6 ,2 büyüklüğündeki depremde 185 kişi hayatını kaybetmiş , bin 500 den fazla kişi de yaralanmıştı.

.news-source-inline{margin-bottom: 20px;color: #A1A1A1;font-size: 15px; line-height: 15px;margin-top: 2px;font-family: "Gilroy Black" ,sans-serif;} .news-source-inline span { font-family: "Gilroy Bold" ,sans-serif; color: #7F7F7F;} KAYNAK: AA

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
9 + 7 =