Binali Yıldırım'dan BBC'nin İmamoğlu sorusuna tarihi cevap!

Cumhur İttifakı'nın AKP'li  İstanbul  Büyükşehir Belediye Başkan Adayı  Binali   Yıldırım  , bugün CHP'nin adayı  İmamoğlu  ile birlikte katılacağı ortak canlı yayın için hiçbir özel çalış

haber7
0

Binali  Yıldırım  ,  İstanbul  un Sancaktepe ilçesindeki seçim çalışmaları sırasında  BBC  Türkçe nin sorularını yanıtladı.

BBC Türkçe deki söyleşi şu şekilde:

- Seçim çalışmalarınızı takip ediyoruz , insanların ilgisini görüyoruz. İstanbullularla görüşürken sizden en çok talep ettikleri , sorun olarak en fazla dile getirdikleri şey nedir?

VATANDAŞIN ÖNCELİKLİ TALEPLERİ: ULAŞIM , TRAFİK , OTOPARK , YEŞİL ALAN , KENTSEL DÖNÜŞÜM...

İstanbul la ilgili ön plana çıkan sorunların başında trafik ve ulaşım geliyor. Daha sonra otopark , yeşil alan , altyapı yetersizliği , kentsel depremsel dönüşüm gibi konular öncelikle telaffuz edilen konular. Bunlarla ilgili kapsamlı vaatlerimiz var.

- 2004 ten bugüne AKP  li belediyeler tarafından yönetiliyor İstanbul. O zamandan bugüne yapılamayan ne eksik var sizce , sorunların çözülememesinin nedeni nedir?

Şöyle ki;  İstanbul  büyüyen bir şehir.  İstanbul  gittikçe her gün büyüyor , büyük şehirlerin de büyüdükçe sorunları da büyüyor. O zaman  İstanbul  daki araç miktarı , bugünkü araç miktarının üçte birinden daha azdı. Şimdi refah arttı , herkes özel araç aldı dolayısıyla altyapı yetersiz kaldı.

"SORUNLAR HİÇBİR ZAMAN ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
1 + 6 =