Erdoğan: Putin'in bir özelliği var...

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip  Erdoğan  , Suriye konusundaki anlaşmalara ve ateşkese rağmen yaşanan sıkıntıların çözümüne ilişkin Rusya'yla geliştirilen iletişim biçiminin sağladığı kolaylığa değindi. '

haber7
0

Cumhurbaşkanı  Erdoğan  ,  Tacikistan  da gerçekleştirilen "Asya da İşbirliği ve Güven Arttırıcı Önlemler Konferansı (CICA) 5. Devlet ve Hükümet Başkanları Zirvesi" kapsamındaki temasları sonrası yurda dönerken , uçakta , aralarında Kanal 7 Genel Yayın Yönetmeni Zahit Akman ın da bulunduğu gazetecilerin sorularını yanıtladı.

 

 

Erdoğan , "İdlib’de çatışmasızlık hali devam ediyor ancak zaman zaman rejimin saldırıları oluyor. Çatışmasızlığın sürdürülüp sürdürülemeyeceği tartışılıyor.  Ruhani  ve  Putin  görüşmesinde bu konu gündeme geldi mi" şeklindeki soruyu yanıtlarken , sorunların çözümünde  Rusya  yla istişarede izlenilen yolu ve sağlanılan diyaloğu şöyle anlattı:

"RUSYA İLE BİRLİKTE SÜREKLİ TAKİP EDİYORUZ"

 

 

"Doğrusu bugün  Ruhani  ve  Putin  ile İdlib konusuna pek girmedik. Çünkü İdlib konusu zaten görevli olan arkadaşlarımız ile Rusya tarafında görevli olanlar arasında sürekli takip ediliyor.

"ATEŞKESE RAĞMEN ZAMAN ZAMAN ÇATLAK SESLER GELEBİLİYOR"

Ateşkes sağlandı ama zaman zaman çatlak sesler gelebiliyor. Ben buradakini öyle kabul ediyorum. Sayın  Putin  olsun diğerleri olsun aslında bu tür şeylere pek sıcak bakmıyorlar. Rejimin yaklaşımını da ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
9 + 1 =