Erdoğan: Görüştüğüm liderler özellikle bunu soruyor!

 Tacikistan  dönüşü uçakta gazetecilerin sorularını yanıtlayan Cumhurbaşkanı  Erdoğan  , liderlerle yaptığı ikili görüşmelerde Türkiye'nin savunma sanayisinde katettiği mesafenin ilgi odağı olduğunu , lid

haber7
0

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip  Erdoğan  ,  Tacikistan  da gerçekleştirilen "Asya da İşbirliği ve Güven Arttırıcı Önlemler Konferansı (CICA) 5. Devlet ve Hükümet Başkanları Zirvesi" kapsamındaki temasları sonrası dönüş yolunda , uçakta , aralarında Kanal 7 Genel Yayın Yönetmeni Zahit Akman ın da bulunduğu gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Bu tür uluslararası zirvelerde diğer ülkelerin temsilcileriyle görüşmelerinde , özellikle Türkiye nin savunma sanayisindeki atılımlarının ilgi odağı olduğunu belirten  Erdoğan  , bu konuyla ilgili kendilerine teklifler ve talepler geldiğini söyledi.

Erdoğan ın değerlendirmelerinin bir bölümü şu şekilde:

Tacikistan’ın evsahipliğinde yapılan Asya’da İşbirliği ve Güven Arttırıcı Önlemler Konferansı’nın 5. Zirvesi çok verimli geçti. Tüm  liderler  kendi sunumlarını yaptı. Cumhurbaşkanları , başbakanlar , bakanlar ve temsilcileri vardı. Yüksek katılımlı başarılı bir zirve oldu.

LİDERLERLE İKİLİ GÖRÜŞMELER

Zirve marjında ikili görüşmeler yapma imkanım oldu. Tacikistan ,  Rusya  , Çin , Tatar , Kazakistan , İran , Özbekistan , Kamboçya ve Afganistan başkanlarıyla görüşmeler yaptım. Bu ziyaret aslında Asya coğrafyasına verdiğimiz stratejik önemin bir göstergesi. ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
6 + 3 =