ABD yayınladı! İşte Rusya'nın yerleştirdiği S-400'ün görüntüleri

 ABD  kaynakları , Rusya'nın Kırım'a  yerleştirdiği   S-400  hava savunma sistemlerinin uydu görüntülerini yayınladı.

haber7
0

Ukrayna da 2014 yılında çıkan iç savaşın ardından 2015 yılında gerçekleşen referandumun ardından  Rusya  ya bağlanan  Kırım  a yapılan askeri yatırımlar hala tartışılmaya devam ediyor.

 

 

Kırım ın ilhakının ardından  Rusya  ,  Kırım  a askeri havaalanları , askeri limanlar , ağır zırhlı silahlar , deniz donanması ve hava kuvvetleri gibi yatırımlar yapmıştı. Bu askeri yatırımların en önemlisi  Rusya  nın  Kırım  a  yerleştirdiği   S-400  hava savunma sistemleri oldu.

 

 

ABD de yayın yapan ve  Pentagon  a yakın olan bir haber sitesi ,  Rusya  nın  Kırım  a  yerleştirdiği   S-400  hava savunma sistemlerinin uydu görüntülerini paylaştı. Uydu görüntülerine göre yapılan haberde  Rusya  nın  Kırım  a 5 adet  S-400  hava savunma sistemi bataryası  yerleştirdiği  gözlemlendi.

Ayrıca haberin detayında  Kırım  a yerleştirilen  S-400  hava savunma sistemlerinin Karadeniz ve  Avrupa  ya tehdit oluşturduğu yorumları yapıldı. 

 

.news-source-inline{margin-bottom: 20px;color: #A1A1A1;font-size: 15px; line-height: 15px;margin-top: 2px;font-family: "Gilroy Black" ,sans-serif;} .news-source-inline span { font-family: "Gilroy Bold" ,sans-serif; color: #7F7F7F;} KAYNAK: İHA

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
1 + 3 =