Şiddetli yağış ekili alanlara zarar verdi

 Yozgat  Topçu'da etkili olan  sağanak   yağış  domates , biber , fasulye ve salatalık gibi  ekili  tarlalara  zarar  verdi. Bazı evlerde su baskınları da yaşandı.

haber7
0

Yozgat’ın merkeze bağlı Topçu , Türkmenaraplı , Gökçekışla ve Çalılı köylerinde  sağanak   yağış  domates , biber , fasulye ve salatalık gibi  ekili  tarlalara  zarar  verirken , bazı evlerde de su baskınlarına neden oldu. 

Akşam saatlerinde etkili olan  sağanak   yağış  nedeniyle Yozgat’ın merkeze bağlı Topçu , Türkmenaraplı , Gökçekışla ve Çalılı köylerinde  ekili  araziler ile birçok ev  zarar  görürken çok sayıda da küçükbaş hayvan telef oldu. Evlerin ve bahçelerin çamur içinde kaldığı köylerde vatandaşlar , kendi imkanlarıyla suları tahliye etmeye çalıştı. 

Topçu köyünde Tevfik Oğuz isimli vatandaşın yaklaşık 150 kaz ve tavuğu sel sularından telef olurken , domates , biber , salatalık gibi  ekili  alanları da  zarar  gördü. Gökçekışla köyünde ise Gülhan Karaca’ya ait seralar ve tavuk kümesi sular altında kaldı. Sel suları kapalı kümes içerisinde bulunan yaklaşık 600 tavuğu telef etti , ayrıca seralarda bulunan çilek , domates ve biberler de  zarar  gördü. 

Köylerde incelemelerde bulunan  Yozgat  Tarım ve Orman İl Müdürü Ziyaattin Özdemir de yaptığı açıklamada  sağanak  sonucu Yozgat’ta afet oluştuğunu söyledi. Yozgat’ın Türkmen köyünde ise yaşlı bir vatandaş yaşanan afeti şiirleştirerek durumun vahametini dile getirdi. 

.news-source-inline{margin-bottom: 20px;color: ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
6 + 9 =