Uzaya gidiş-dönüş bilet fiyatı belli oldu

Uluslararası  Uzay  İstasyonu'na düzenlenecek olan turistik uçuşların  bilet  fiyatları  belli  olmaya başlıyor. ABD'li  Uzay  şirketi Bigelow Aerospace , kişi başı 52 milyon dolar isteyeceklerini açıkladı.

haber7
0

Bildiğiniz gibi NASA geçtiğimiz hafta yaptığı bir açıklamada Uluslararası  Uzay  İstasyonu nun (ISS) resmen turizme açıldığını duyurmuştu.  NASA  nın duyurusunun ardından artık yavaş yavaş ISS turistik seferlerinin ücretleri de  belli  olmaya başladı. İlk hamleyse Nevada merkezli Bigelow Aerospace şirketinden geldi. Dün konuyla ilgili resmi bir açıklama yapan Bigelow Aerospace başkanı Robert Bigelow , kişi başı 52 milyon dolar karşılığında Uluslararası  Uzay  İstasyonu na turist taşıyacaklarını duyurdu. Bigelow un açıklamalarına göre şirket şu anda  Uzay  seferleri için SpaceX ile anlaşma sağlamış durumda. Dört farklı uçuş için Crew Dragon kapsülü ayırt edilmiş. Uzay turizmi seferlerinin ne zaman başlayacağıyla ilgili konuşan Robert Bigelow ,"SpaceX in Falcon 9 roketi ve Crew Dragon kapsülünün  NASA  dan gerekli sertifikaları alması gerekiyor. Bu süreç tamamlandıktan sonra turizm programımız da start verecek." sözlerini kullandı.

 

 

SpaceX şu anda  Uzay  turizmi kullanılacak olan  Uzay  araçlarını geliştiriyor. Bildiğiniz gibi  NASA  nın şu anda yörüngeye insan taşıyabilecek herhangi bir aracı bulunmuyor.  Uzay  mekiği programının 2011 yılında iptal edilmesinden bu yana  NASA  , Rusya nın Soyuz roketleriyle  Uzaya  gidiyordu.  SpaceX  in ise  Uzay  araçlarını önümüzdeki yıl itibarıyla insanlı uçuşlar için hazır hale getirmesi ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
6 + 1 =