TCDD'den ilaçlama uyarısı

Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları (TCDD) 6. Bölge Müdürlüğü , Adana , Mersin , Hatay ,  Osmaniye  , Konya , Karaman , Niğde ,  Gaziantep  ve  Kahramanmaraş  demir yolu hat ve istasyonlarında otla mücadele kapsamında 18-28

haber7
0

Bölge Müdürlüğü nden yapılan açıklamada , 18-28 Haziran da , otla mücadele çalışması kapsamında demir yolu hat ve istasyonlarında ilaçlama yapılacağı belirtildi.

Mücadelede kullanılan ilaçların , insan ve hayvan sağlığını etkileyici özellik taşıdığından demiryolu güzergahı ve yakınındaki arazilerde  ilaçlama  tarihlerinden itibaren on gün boyunca bu alanlara yaklaşılmaması ve dikkatli olunması istenilen açıklamada , "Vatandaşların belirtilen yerlerde hayvanlarını otlatmamaları , ot hasadı yapmamaları , arıcıların demiryolu çevresinden arılarını uzaklaştırmaları önemle duyurulur." ifadesi kullanıldı.

İlaçlama programına göre 18-20 Haziran da Adana , Osmaniye , Gaziantep ve Kahramanmaraş taki , 21-25 Haziran da Adana , Mersin , Niğde , Konya ile Karaman daki , 26-28 Haziran da Adana , Mersin ,  Osmaniye  ve Hatay daki hat kesimi ve istasyon sahalarında  ilaçlama  gerçekleştirilecek.

.news-source-inline{margin-bottom: 20px;color: #A1A1A1;font-size: 15px; line-height: 15px;margin-top: 2px;font-family: "Gilroy Black" ,sans-serif;} .news-source-inline span { font-family: "Gilroy Bold" ,sans-serif; color: #7F7F7F;} KAYNAK: AA

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
9 + 8 =