Valilik açıkladı! Büyütüyoruz, ilin kaderi değiştirecek

 Ağrı  Valiliğince , başlangıçta tek etap olarak planlanan  Ağrı  Tekstilkent'in firmalardan gelen yoğun talep nedeniyle büyütülmesi kararı alındı.

haber7
0

eçen yıl temeli atılan  Ağrı  Tekstilkent , işsizlik oranının yüksek olduğu kentte yaşayanları umutlandırdı.

İlk etapta yerleri tahsis edilen 3 firma fabrikalarını kurarak üretime başladı.

Aralarında dünyaca ünlü bir spor giyim markasının da bulunduğu çok sayıda firmadan talep gelmesi üzerine  Valilik  tarafından  Ağrı  Tekstilkent in dört etap olarak faaliyete geçirilmesine karar verildi.

Gelir düzeyi düşük , işsizlik yüksek

Ağrı Valisi Süleyman Elban , yaptığı açıklamada , projeyle önemli bir başarıya imza attıklarını söyledi.

İller arasında gelir düzeyi bakımından en son sıralarda yer alan kentte işsizlik oranının da çok yüksek olduğuna dikkati çeken Elban , "İşsizliğe çözüm olsun diye üretim amaçlı yatırımların buraya gelmesini çok arzu ediyorduk. Başta İstanbul ve Bursa olmak üzere  Tekstil  üreticisi hemşehrilerimizle görüştük. Onlarla vardığımız mutabakat sonucunda da burada tekstilkentle ilgili birinci etaba başladık." dedi.

Tekstilkentte 3 firmanın üretime başladığını ve buralarda 700 kişinin istihdam edildiğini belirten Elban , şöyle konuştu:

"Tam kapasiteye ulaşıldığında sadece bu 3 iş yerinde yaklaşık 2 bin kişinin çalışmasını bekliyoruz.  Tekstil  firmalarından talep çok fazla olunca ikinci etaba ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
3 + 1 =