BDDK'dan çifte destek
Etiketler:

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu'nun (BDDK) , kredi kartlarıyla çeşitli sektörlerde yapılan harcamalarda  taksit  sayılarının artırılması ve asgari ödeme oranlarının düşürülmesi yönünd

haber7
0

Ekonomi yönetimi tarafından reel sektörün elini rahatlatacak teşvikler gelmeye devam ederken , BDDK da kredi kartlarına ilişkin yönetmeliklerinde yaptığı değişiklikler ile iç talebin canlandırılmasına katkı sağlayacak adımlar attı.

BDDK nın dün yaptığı düzenleme ile mobilyadan beyaz eşyaya , elektronik eşyadan vergi ödemelerine , hava yolları ve konaklama harcamalarından kurumsal kredi kartlarına kadar birçok alanda kredi kartı  taksit  sayısı artırıldı. Mobilya sektöründe 12 ay olan  taksit  imkanı ise 18 aya çıkarıldı.

Video , kamera , ses sistemleri , fiyatı 3 bin 500 liranın üzerinde olan televizyon gibi ürünlerde  taksit  sayısı 3 aydan 6 aya yükseltildi. Daha önce 3 bin 500 liraya kadar olan televizyon alımlarında 9 ay olan  taksit  imkanı ise 12 ay olarak düzenlendi.

Yurt içi hava yolları ve konaklama harcamalarında  taksit  sayısı 9 aydan 12 aya çıkarılırken , hava yolları , seyahat acenteleri ve konaklamayla ilgili yurt dışına ilişkin harcamalarda  taksit  sayısı 6 ayda sabit bırakıldı.

Buzdolabı , çamaşır makinesi , bulaşık makinesi , elektrikli ev aletleri gibi ürünlerde  taksit  imkanı 12 aydan 18 aya yükseltildi. Kurumsal kredi kartlarında da genel  taksit  sayısı 18 ay olarak belirlendi.

BDDK , Mart 2019 da yaptığı düzenlemeyle daha önce  taksit  yasağına tabi tutulan kuyumla ilgili harcamalarda , basılı ve ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
1 + 8 =