İş başvurusunda bile istenmiyor! Ev almaktan daha zor

Şanlıurfa’da güvercin almak bir ev ya da araba  almaktan   daha  zor. Kuşçu Pazarı'nda kuş satan Mustafa Ballı veresiye güvecin almak isteyenlerden sabıka kaydı , maaş bordosu , kimlik fotokopisi ve 3 memur kefil istiyor.

haber7
0

Şanlıurfa’nın merkez Eyyübiye ilçesi tarihi çarşılar bölgesindeki Kuşçu Pazarı nda 2 yıldır  güvercin  satışı yapan Mustafa Ballı , veresiye kuş almak isteyenlerden sabıka kaydı , maaş bordosu ve 3 memur kefil istiyor. Veresiye  güvercin  satışına dikkat çeken Ballı , kriterlere uymayanlara ise  güvercin  satışı yapmıyor.

 

 

Türkiye’nin en önemli  güvercin  beslenen illerinden biri olan Şanlıurfa da birçok evin çatısında tutkunları tarafından güvercinler besleniyor. Bir çok ilden gelen tutkunlar , Şanlıurfa’dan  güvercin  alıyor. Özellikle güvercinlerini satmak isteyen ya da  güvercin  almak isteyen vatandaşlar , her hafta sonu Kuşçu Pazarı nın yolunu tutuyor. Bir çok insanda adeta bağımlılık haline gelen  güvercin  sevgisi bazı kişiler için de ekmek kapısı oluyor.

Dikkat çeken satış usulü

 

Kuşçu Pazarı nda cinsi ve özelliğine göre bir araba değerinde olan güvercinleri veresiye satmak istemeyen 45 yaşındaki Mustafa Ballı ilginç ve dikkat çeken bir yöntem buldu. Ballı , veresiye ile  güvercin  almak isteyen tutkunlarına bir çok devlet ve özel kurumun  bile  istemeyeceği şartlar koştu.

Sabıka kaydı , maaş bordrosu ve 3 kefil gerekiyor

Mustafa Ballı dan veresiye  güvercin  almak isteyenler kimlik fotokopisi ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
3 + 9 =