Macron, Neçirvan Barzani'yi tebrik etti

 Fransa  Cumhurbaşkanı  Macron  , Irak Kürt Bölgesel Yönetimi Başkanı seçilen Barzani'ye "Bize sırtınızı dayayabilirsiniz" mesajı verdi.

haber7
0

Neçirvan  Barzani  geçtiğimiz günlerde yemin ederek Irak Kürt Bölgesel Yönetimi Başkanı olarak göreve başladı.  Fransa  Cumhurbaşkanı Emmanuel  Macron  ,  Neçirvan   Barzani  ye gönderdiği kutlama mektubunda kendisine başarılar diledi.

 

"HER TÜRLÜ DESTEĞİ SUNMAYA HAZIRIZ"

Neçirvan  Barzani  nin , bu dönemde önemli bir görev üstlendiğini belirten  Macron  , Yeni görevinizin ,  Kürdistan  Bölgesi ve Irak’ta barış ve istikrarın tesis edilmesine katkı sunmasını diliyorum.  Fransa  olarak , üstlendiğiniz sorumluluğun yerine gelmesi için her türlü desteği sunmaya hazırız ifadelerini kullandı.

 

"SIRTINIZI BİZE DAYAYIN"

Macron mektubunun sonunda , ekonomi , kültür ve eğitim başta olmak üzere Irak Kürt Bölgesel Yönetimi ve  Fransa  arasındaki ilişkilerin her alanda gelişmesininin halkları daha da yakınlaşlaştıracağının altını çizerek , Bu bağlamda  Kürdistan  Bölgesi , sırtını Fransa’ya dayayabilir dedi.

.news-source-inline{margin-bottom: 20px;color: #A1A1A1;font-size: 15px; line-height: 15px;margin-top: 2px;font-family: "Gilroy Black" ,sans-serif;} .news-source-inline span { font-family: "Gilroy Bold" ,sans-serif; color: #7F7F7F;} KAYNAK: RUDAW

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
5 + 6 =